Књижевно вече са Негославом Ђорђевићем

У Народној библиотеци ,,Детко Петров” представљен је роман ,,Заглављени у времену” аутора Негослава Ђорђевића из Пирота. Роман ,,Заглављени у времену” чији је издавач Народна библиотека Пирот, представља друго допуњено издање романа ,,Издаја и злочин”. Аутор романа је пензионисано војно лице, дипломирани правник. До сада је објавио четири романа: ,,Издаја и злочин” (2006), ,,Лист на ветру” (2009), ,,Анка” (2019) и ,,Заглављени у времену” (2022).

Према структури романа то је роман збивања, али и роман лика јер се аутор бави интимним светом својих јунака, мисаоним и духовним преокупацијама. Главни лик у овом аутобиографском роману је Душан, војник Југословенске народне армије који се рањен из болничке постеље присећа свог најранијег детињства, године службовања у војсци са посебним акцентом на период ратовања. Модераторка књижевне вечери била је Драгана Пешаковић, уредница културно-јавне и издавачке делатности док се у улози књижевног критичара нашао Милорад Костић из Пирота.

Део фотографија преузет са портала ФАР

/news/44" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">