Дечја недеља од 3. до 9. октобра 2022.

Ове године Дечја недеља је обележена под слоганом ,,Шта детету треба да расте до неба?“ Шта је то што се скрива у књигама? Зашто је библиотека дивно место? Како то живе јунаци из књига? Како настају приче испод маштобрана? На ова и друга библиопитања тражили су одговоре деца, васпитачи и библиотекари на радионици ,,Библиовилине враголије” коју је водила књижевница, Елизабета Георгиев у вртићима ,,Пчелица“ и ,,Лептирић“. У сарадњи са Основном школом ,,Христо Ботев” организовано је дружење са дечјим писцем Стеваном Милошевићем у великој сали Центра за културу за ученике од првог до четвртог разреда. Стеван је на забаван и занимљив начин представио деци збирку поезије ,,Аждаја напушта бајку“.

/news/39" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">