Две монографии на автора Цветко Иванов за село Бракьевци и махала Света гора бяха представени в Народната библиотека „Детко Петров” Димитровград

Пред многобройната публика бяха  представени две монографии.Една  за село „Бракьевци“ и друга за махала„Света гора и светогорци“ от  известния краевед Цветко Иванов в Народната библиотека „Детко Петров. Освен автора, в промоцията като модератор   участва Елизабета Георгиев, която е и  редактор на книгите.

Света гора – махала на село Лукавица някога е била част от село Сливница. Селата Сливница и Лукавица са част от Димитровградска област. Разказите и анекдотите, написани от Цветко Иванов, събират хората, за да ги запазят от забрава.

По време на промоцията чрез презентация беше представена историята за двете села. Елизабета посочи, че е много интересно, че Цветко във всичките си книги обработва целия архивен материал на семейства от селото. Тя изпълни две авторски песни запазени и записани от учителката Цветанка Андеева.

/news/54" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">