60 година Андрићеве Нобелове награде

На данашњи дан навршава се тачно 60 година откако је Иво Андрић добио Нобелову награду за књижевност. До данас је остао једини наш писац који је добио то признање. Народна библиотека Србије и Задужбина Иве Андрића у Београду упутиле су позив свим библиотекама да се укључе у обележавању значајног јубилеја, те ја тако њен део била и Народна библиотека ,,Детко Петров”. Поводом данашњег јубилеја наша библиотека је припремила предавање о нашем најпознатијем писцу за ученике Гимназије ,,Свети Кирило и Методије.” Представљена је изложба са фотографијама и цитатима нашег највећег стваралаца на српском језику. Свако од ученика је добио брошуру са најбитнијим подацима из биографије Андрића.

/news/29" data-layout="standard" data-action="like" data-size="small" data-show-faces="true" data-share="false">